سفارش تبلیغ
صبا ویژنمینویسم بنام خواهرم آیــــــــات

گفتگوی آیات القرمزی با خبرگزاری فارس پس از آزادی:

"آیات القرمزی " شاعر بحرینی که به علت قرائت شعرش در میان انقلابیون میدان لؤلؤه توسط نیروهای امنیتی منامه دستگیر شده بود گفت: ماموران امنیتی بدون هیچ رأفتی بر سر و صورت من شلاق می‌زدند و از شدت شکنجه‌ها و استفاده از شوک الکتریکی به کما می‌رفتیم.

"آیات القرمزی " شاعر بحرینی که به علت قرائت شعرش در میان انقلابیون میدان لؤلؤه توسط نیروهای امنیتی منامه دستگیر شده بود گفت: ماموران امنیتی بدون هیچ رأفتی بر سر و صورت من شلاق می‌زدند و از شدت شکنجه‌ها و استفاده از شوک الکتریکی به کما می‌رفتیم.

به گزارش "بیداری اسلامی"، "آیات القرمزی " شاعر زن 20 ساله بحرینی که به علت قرائت شعرش در میان انقلابیون میدان لؤلؤه توسط نیروهای امنیتی منامه دستگیر شده بود پس از آزادی موقت از زندان در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با تاکید بر غیرقانونی بودن بازداشت وی از سوی رژیم آل خلیفه گفت: به شیوه ددمنشانه‌ای توسط نیروهای امنیتی دستگیر و از بدو سوار شدن در خودرو شکنجه‌ها و ضرب و شتم بنده آغاز و تا 9 روز ادامه پیدا کرد.

* هراس منامه از سخن حق

وی با بیان اینکه رژیم آل خلیفه از شنیدن سخنان حق هراس دارد، افزود: سخن حق، حقیقت رژیم منامه را برملا می‌سازد و همین امر باعث شده که این رژیم تا این میزان از گفتن یک شعر و قرائت آن ترس داشته باشد.

* عزم جدی آیات القرمزی برای ادامه دادن مطالبات خود

القرمزی با تاکید بر اینکه روند مبارزاتی خود را ادامه خواهد داد و بازداشت هیچ تأثیری در اراده و تصمیمش نخواهد داشت، تصریح کرد که روزی که شعر مذکور را قرائت کرده، مبارزه با رژیم منامه را به‌عنوان هدف اتخاذ نکرده است؛ بلکه شعرش را به‌منظور مشارکت در احقاق حقوق ملت بحرین سروده است و چنین روندی را ادامه خواهد داد.

* شکنجه‌های طاقت‌فرسا علیه آیات القرمزی

این شاعره بحرینی در پاسخ به سؤالی درباره شکنجه‌هایی که در بازداشتگاه علیه او روا داشته شده است، ضرب و شتم، ناسزا گویی به خود، مذهبش و رهبران معارض، سرد نگه داشتن و نگهداری در مکانی بدبو و کثیف را تنها جزئی از شکنجه‌ها خواند و افزود: ماموران امنیتی بدون هیچ رأفتی بر سر و صورت بنده شلاق می‌زدند و در شکنجه‌ها از شوک الکتریکی استفاده می‌شد.
وی با پرداختن به تحقیر زندانیان توسط رژیم حاکم بحرین گفت: نیروهای امنیتی مرا به ناسزا گفتن به خودم، خانواده‌ام، رهبران معارض و مذهبم وادار می‌کردند. این در حالی است که مجبور بودیم از سران رژیم حاکم تعریف و تمجید کنیم.

* نگهداری در سلول‌های انفرادی تنگ و سرد

القرمزی با بیان اینکه در تمام مدت بازداشت در سلول انفرادی به سر برده است،‌ گفت: در ابتدا در یک اتاق کوچک کثیف و مملو از حشرات که روی در و دیوار آن آثار خون به چشم می‌خورد نگهداری می‌شدم و در آنجا از شدت سرما به خود می‌لرزیدم. این وضعیت برای مدت 9 روز ادامه پیدا کرد.

* آنقدر شکنجه می‌شدیم که به کما می‌رفتیم

وی از به کما رفتن خود در حین شکنجه پرده برداشت و افزود: گاهی آنچنان بر ما فشار وارد می‌شد که برای مدتی از هوش می‌رفتیم. زیرا در یک زمان توسط چند زن و مرد به سر و صورتم لگد وارد می‌شد، به‌گونه‌ای که گاهی اوقات شکنجه برای ما غیرقابل تحمل می‌شد.

* آزادی مشروط از زندان تا فراخوان ثانوی

القرمزی با بیان اینکه به‌صورت مشروط از زندان آزاد شده‌ام، گفت: به من خبر داده شد که در این مدت آزادی کاملا تحت نظارتم و از سفر ممنوع هستم. این وضعیت تا زمان برگزاری دادگاه استیناف ادامه خواهد یافت.

* اعتراف‌گیری و پخش فیلم ساختگی از تلویزیون بحرین

وی فیلم اعترافات پخش شده از وی در تلویزیون رسمی دولت بحرین را ساختگی خواند و افزود: هر چند به ما گفتند که این فیلم پخش نمی‌شود ولی می‌دانستم که این فیلم را پخش می‌کنند. در این فیلم طولانی که تنها بخش‌هایی که از آن پخش شدند، سخنان مورد نظر رژیم حاکم به ما تلقین می‌شد و ما مجبور بودیم که همان صحبت‌ها را بر زبان بیاوریم و پس از اتمام فیلمبرداری مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفتیم.
این شاعره بحرینی افزود: او به من گفت که این سخنان را بگو و از من خواست تا در نوار ویدئویی طبیعی و راحت ظاهر شوم و البته به من گفتند آنچه تصویربرداری می‌شود در آرشیو می‌ماند و هرگز پخش نخواهد شد. بنابراین بعد از توجیه شدن وارد استودیو شدم و بارها تصویربرداری قطع شد و از من می‌خواستند که طبیعی باشم این در حالی که تنها به خاطر ترس از ماموران سکوت کرده و سعی می‌کردم خودم را آرام نشان دهم.
القرمزی با تکذیب موضوع پشیمانی‌اش از حضور در تظاهرات مردمی بحرین گفت: زمانی صحبت‌های موسوم به اظهار ندامت بر زبان جاری کردم که از سوی 20 نفر که صورت‌هایشان با نقاب پوشانده شده بود تهدید می‌شدم و تنها آن کلمات را بر زبان راندم و هیچ اعتقادی به عذرخواهی از رژیم منامه ندارم.

* سپاس از رسانه‌های ایران به خاطر اطلاع رسانی مناسب

وی با بیان اینکه از استقبال گرم مردم هنگام آزاد شدن از زندان غافلگیر شده‌ام، این لطف مردم را مرهون اطلاع‌رسانی صحیح رسانه‌ها از جمله وسائل ارتباطات جمعی جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: استقبال مردم از بنده همانا استقبال از فعالان مطالبات مردمی ملت بحرین است. در حقیقت اصرار مردم برای رسیدن به خواسته‌هایشان من را بهت‌زده کرده است و استقبالشان از من باعث شده تا سرم را بالا بگیرم.


لینک مرتبط: 

در پی افشاگری از شنکجه های آل خیلفه: آیات القرمزی مجدداً بازداشت شد!نوشته شده در سه شنبه 90/4/28 نظرات ( )

001
002
003
004
005

آخرین مطالب

«هیس» به شاعر برجسته بحرینی تقدیم شد!
...
\آیات القرمزی\ در تجمع بزرگ بانوان بحرین
بحرینی‎ها حمله به زنان را محکوم کردند!
یکی از رهبران جریان عمل از شکنجه بانوان بازداشت شده خبر داد
تظاهرات زنان بحرین علیه حکم زندان پزشکان
برخی اعضای خاندان آلخلیفه در شکنجهها شرکت میکنند!
ظهور آیاتالقرمزیهای جدید؛ نتیجه پنجماه سرکوب در بحرین + فیلم
آیات القرمزی مجدداً بازداشت شد!
شعر از کودکی با من بود!
از شدت شکنجه در زندان به کما میرفتیم!
شاعره آزادی در حصر خانگی
عکس هایی از اتاق آیات القرمزی پس از آزادی
آهای مردم بحرین ، با شما هستم :
«آیات القرمزی» شاعره جوان بحرینی از زندان آل خلیفه آزاد شد.
[همه عناوین(101)][عناوین آرشیوشده]

Design By : TopBloger.com