سفارش تبلیغ
صبا ویژنمینویسم بنام خواهرم آیــــــــات

"آیات‌القرمزی"، شاعره انقلاب بحرین به دلیل افشای جزئیات شکنجه‌ خود توسط نیروهای رژیم آْل‌خلیفه در رسانه‌ها، مجددا از سوی این رژیم بازداشت شد.

به گزارش "بیداری اسلامی"، بنابر گزارش نسیم آنلاین"آیات‌القرمزی"، شاعره انقلاب بحرین به دلیل افشای جزئیات شکنجه‌ خود توسط نیروهای رژیم آْل‌خلیفه در رسانه‌ها، مجددا از سوی این رژیم بازداشت شد.

گفتنی است آیات القرمزی در چند روز اخیر با رسانه های مختلف از جمله المنار، العالم و پرس تی وی مصاحبه کرده و در آن از جزئیات شکنجه خود به دست نیروهای مزدور آل خلیفه سخن گفته است.

آیات القرمزی در مصاحبه با شبکه پرس تی وی با اشاره به تجربه تلخ خود در زندان­­های رژیم بحرین، گفت که بازجویان و محافظان زندان به وی اجازه استفاده از سرویس بهداشتی نداده و با لحن و کلماتی بسیار توهین‎آمیز و موهن نسبت به وی و خانواده­اش سخن می­گفتند.

این شاعره همچنین با تایید اینکه زندانبانان وی را تهدید به مرگ و خانواده اش را تهدید به آزار کردند، افزود که آن‎ها با بیان اینکه اعتراف تنها راه برای این است که مورد عفو پادشاه بحرین قرار گرفته و از ضرب و شتم بیشتر و تجاوز کلامی و دیگر شکل­های شکنجه در امان باشم، من را مجبور به اعتراف کردند.

القرمزی در ادامه خاطر نشان کرد که علیرغم تهدید­های مکرر مقامات بحرینی مبنی بر اینکه در صورت مصاحبه با رسانه­ها دوباره زندانی ­می­شود، وی ترسی ندارد و به بیان مطالبات مردم بحرین ادامه می­دهد.

بنا بر این گزارش، «آیات القرمزی» با بیان اینکه در زندان های رژیم آل خلیفه، هیچ نظارتی نیست، گفت: زندانبانان رحم و شفقت ندارند و با زندانیان با روش های انسانی برخورد نمی کنند.

این فعال سیاسی بحرینی خاطرنشان کرد: شکنجه زندانیان در زندان های رژیم آل خلیفه، یک آن قطع نمی شود و به زندانیان مجالی برای استراحت و درمان صدمات جسمی و روحی داده نمی شود.

«آیات القرمزی» همچنین در مصاحبه با العالم با انتقاد از شورای عالی زنان ـ که توسط رژیم بحرین تشکیل شده است ـ گفت: این شورا به مأموریت و وظایف خود در حمایت از حقوق و کرامت زنان توجهی ندارد و هیچ کاری برای توقف شکنجه و توهین به زنان در زندان های رژیم بحرین نمی کند.

این فعال سیاسی بحرینی از تصمیمش برای بازپس گیری حقوق از دست رفته خود هنگام بازداشت و شکنجه در زندان های رژیم آل خلیفه خبر داد.

«آیات القرمزی» تأکید کرد: در زندان های رژیم آل خلیفه، شکنجه جسمی و روحی شده و رفتاری که زندانبانان با وی داشته اند، متناسب با کارهایی که علیه رژیم حاکم کرده، نبوده است.

وی با بیان اینکه آزادی اش از زندان های آل خلیفه مشروط بوده است، افزود: مسئولان بحرینی، محدودیت هایی برای من ایجاد کرده و خواسته اند در تجمع هایی که منامه آنها را تحریک آمیز می نامد، مشارکت نکرده و با رسانه ها مصاحبه نکنم و به ویِژه درباره رفتارهایی که در دوره بازداشت در زندان با من شده است، سخنی نگویم.

این شاعر بحرینی، دیگر محدودیت هایی را که رژیم آل خلیفه برای او وضع کرده است، اقامت اجباری در منزل و بیرون نرفتن از کشور و مراجعه به مسئولان در صورت فراخوانی دانست.

«آیات القرمزی» خاطرنشان کرد: مقامات بحرینی من را وادار کردند برگه ای را که این محدودیت ها در آن قید شده است، امضا کنم و حتی تهدید کرده اند که در صورت نقض هر یک از این تعهدات، بار دیگر زندانی خواهم شد.

وی در پایان با اشاره به اقدام مقامات رژیم بحرین در اخراجش از دانشگاه و اطلاع دادن این مسأله به خانواده اش، گفت: مقامات رژیم بحرین به خانواده ام اعلام کرده اند که پس از بازجویی

بر پایه این گزارش، القرمزی 30 مارس به علت سرودن شعرهای ضد دولتی در میدان مروارید منامه پایتخت بحرین دستگیر شد.

وی سپس به اتهام انجام اقدامات تحریک‎آمیز و توهین به اعضای خاندان آل خلیفه به یک سال زندان محکوم شد.

این شاعره 20 ساله روز شنبه اعلام کرد که حبس وی در حال حاضر به حصر خانگی تبدیل شده است ولی وعده داد که به مبارزات آزادی‎خواهانه خود ادامه دهد.

القرمزی با اشاره به تعهدنامه­‌ای که وی مبنی بر عدم نقض شرایط حصر خانگی و نپویستن به اعتراضات و مصاحبه با رسانه­ها امضا کرد، افزود: "من از یک تکه کاغذی که امضا کردم ترسی ندارم".

همچنین اعضای خانواده این شاعره نیز اظهار داشتند که مسئولان زندان وی را مجبور به تمیز کردن توالت­های کثیف با دستان خود کردند.

گفتنی است معترضان دولتی بحرین از ماه فوریه با برگزاری تظاهرات مسالمت‎آمیز خواستار برکناری حکومت سلسله آل خلیفه از قدرت شده­اند.

خاندان آل خالیفه تحت حمایت شدید امریکا، انگلستان و عربستان سعودی، بیش از 40 سال است که قدرت را در بحرین در دست دارد.

به دنبال سرکوب اعتراضات گسترده مردمی در بحرین که ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا از هم‎پیمانان قدیمی این کشور نیز در آن واقع است، ده­ها نفر جان خود را از دست داده و تعداد زیادی نیز دستگیر شده‌­اند.


لینک مرتبط:

آیات القرمزی در گفتگو با فارس

از شدت شکنجه ها به کما می رفتم

منبع: بیداری نیوز / الف / خوزنیوزنوشته شده در سه شنبه 90/4/28 نظرات ( )

001
002
003
004
005

آخرین مطالب

«هیس» به شاعر برجسته بحرینی تقدیم شد!
...
\آیات القرمزی\ در تجمع بزرگ بانوان بحرین
بحرینی‎ها حمله به زنان را محکوم کردند!
یکی از رهبران جریان عمل از شکنجه بانوان بازداشت شده خبر داد
تظاهرات زنان بحرین علیه حکم زندان پزشکان
برخی اعضای خاندان آلخلیفه در شکنجهها شرکت میکنند!
ظهور آیاتالقرمزیهای جدید؛ نتیجه پنجماه سرکوب در بحرین + فیلم
آیات القرمزی مجدداً بازداشت شد!
شعر از کودکی با من بود!
از شدت شکنجه در زندان به کما میرفتیم!
شاعره آزادی در حصر خانگی
عکس هایی از اتاق آیات القرمزی پس از آزادی
آهای مردم بحرین ، با شما هستم :
«آیات القرمزی» شاعره جوان بحرینی از زندان آل خلیفه آزاد شد.
[همه عناوین(101)][عناوین آرشیوشده]

Design By : TopBloger.com