سفارش تبلیغ
صبا ویژنمینویسم بنام خواهرم آیــــــــات

رژیم آل خلیفه از حدود یک ماه قبل، تمام تلاش خود را به کار بسته تا معارضان را پای میز مذاکره بنشاند و فیتیله انقلاب اسلامی در بحرین را پایان بکشد اما روز یکشنبه الوفاق بزرگ‌ترین حزب معارض بحرینی اعلام کرد که از مذاکرات نمایشی "گفت‌وگوی ملی" که از 13 تیر آغازه شده، کناره گیری می کند.

به گزارش رجانیوز، خلیل المرزوق نماینده الوفاق گفت "ما سعی خود را کردیم، بدون آن که موفقیتی در یک گفت‌وگوی جدی حاصل کنیم." منابع خبری نیز تأیید می‌کنند که از مجموع 300 کرسی گفت‌وگوهای ملی، تنها 35 کرسی در اختیار معارضان رژیم است و باقیمانده را طرفداران دولت در اختیار دارند.

نشست "گفت‌وگوهای ملی" (حوار الوطنی) ادامه روندی است که آل خلیفه با هدف آرام نشان دادن شرایط داخلی آغاز کرده بود. اوایل خرداد ماه ابتدا رژیم آل خلیفه وضعیت فوق العاده را لغو کرد و چندی بعد نظامیان سعودی خروج از خاک بحرین را آغاز کردند. در همین راستا بحرین کوشید در طی یک اقدام نمایشی مسابقات فرمول یک را میزبانی کند.

پرده دیگر این نمایش هفته پیش با آزادی آیات القرمزی اجرا شد. آزادی القرمزی پس از آن اتفاق افتاد که او در یک برنامه تلویزیونی از عملکرد خود و سرودن یک قصیده سیاسی ضد رژیم اظهار پشیمانی کرد. کل پیام القرمزی 20 ثانیه بود. او گفته بود "من به طور جدی از آن‌چه انجام داده‌ام و از گفتن آن الفاظ که در حضور جمع، نسبت به ملک و در حق جناب نخست‌وزیر بیان شده است، پشیمان هستم و از کلام خود عذرخواهی می‌کنم."

با این حال، القرمزی پس از آزادی از زندان در گفت‌وگو با پرس تی وی اظهار داشت که "آن‎ها 9 روز، صبح و ظهر و شب من را مورد ضرب و شتم قرار دادند .. آن‎ها من را بسیار بسیار زیاد کتک زدند... و هربار توسط بیش از یک نفر مورد ضرب و شتم قرار می¬گرفتم، هم زن و هم مرد".

وی در بخش دیگر مصاحبه تاکید کرد "بازجویان و محافظان زندان به وی اجازه استفاده از سرویس بهداشتی نداده و با لحن و کلماتی بسیار توهین‎آمیز و موهن نسبت به وی و خانواده¬اش سخن می¬گفتند."

القرمزی در حالی زبان به افشاگری باز کرد که مقامات بحرینی او را تهدید کرده بودند در صورت هر گونه مصاحبه مجددا به زندان باز خواهد گشت و پس از این مصاحبه نیز مجددا بازداشت شد.

آل خلیفه پیشتر کوشیده بود آیات القرمزی را که از مجبوب ترین چهره های قیام محسوب می شود، در برابر دیدگان مردم بشکند و ناآرامی ها را پایان یافته تلقی کند. با این وجود استقبال مردم پس از آزادی القرمزی و رویکرد جدید او در مصاحبه با پرس تی وی، نتیجه ای برای رژیم در برنداشت.

اما در شرایطی که رژیم بحرین از حدود یک هفته پس از تظاهرات 14 فوریه با همکاری نیروهای امنیتی و نظامی عربستان راهبرد رعب و وحشت با دستگیری، شکنجه و کشتار انقلابیون را برای سرکوب اعتراض‌ها کلید زد، موج انقلاب و اعتراض‌ها ادامه دارد، جمعه گذشته در جریان تظاهرات ضد رژیم آل خلیفه یک زن میانسال کشته شد.

در این میان، یک نکته قابل توجه، الگو شدن روش مبارزه چهره‌هایی مانند القرمزی بر خلاف سیاست رعب و وحشت رژیم است،‌ در این میان نه تنها سیاست اعمال فشار آل خلیفه بر امثال آیات القرمزی اعتراض‌ها را آرام نکرده بلکه به تکثیر الگوی آیات القرمزی در میان جوانان بحرینی منجر شده است. فیلم زیر نمایش شعر خوانی یک دختر جوان بحرینی است:

شعر خوانی یک دختر جوان بحرینی است/ظهور آیات‌القرمزی‌های جدید؛ نتیجه پنج‌ماه سرکوب در بحرین + فیلم / شعر فتاة البحرینیة / لYatalqrmzyhay الجدیدة، والقمع فی البحرین Pnjmah + فیلم / Poetry is a Bahraini girl / the new Yatalqrmzyhay; the repression in Bahrain Pnjmah + videoنوشته شده در جمعه 90/4/31 نظرات ( )

001
002
003
004
005

آخرین مطالب

«هیس» به شاعر برجسته بحرینی تقدیم شد!
...
\آیات القرمزی\ در تجمع بزرگ بانوان بحرین
بحرینی‎ها حمله به زنان را محکوم کردند!
یکی از رهبران جریان عمل از شکنجه بانوان بازداشت شده خبر داد
تظاهرات زنان بحرین علیه حکم زندان پزشکان
برخی اعضای خاندان آلخلیفه در شکنجهها شرکت میکنند!
ظهور آیاتالقرمزیهای جدید؛ نتیجه پنجماه سرکوب در بحرین + فیلم
آیات القرمزی مجدداً بازداشت شد!
شعر از کودکی با من بود!
از شدت شکنجه در زندان به کما میرفتیم!
شاعره آزادی در حصر خانگی
عکس هایی از اتاق آیات القرمزی پس از آزادی
آهای مردم بحرین ، با شما هستم :
«آیات القرمزی» شاعره جوان بحرینی از زندان آل خلیفه آزاد شد.
[همه عناوین(101)][عناوین آرشیوشده]

Design By : TopBloger.com