سفارش تبلیغ
صبا ویژنمینویسم بنام خواهرم آیــــــــات

"آیات القرمزی" پس از بازجویی درباره اظهاراتش درباره شکنجه در زندان‌های آل خلیفه آزاد شد. شاعره انقلاب اسلامی بحرین با تأکید بر غیرقانونی بودن روند دستگیری و بازجویی خود فاش کرد افرادی از خاندان آل‌خلیفه به سازمان‌دهی شکنجه زندانیان اقدام می‌کنند و برخی خود نیز مشارکت می‌کنند.

"Alqrmzy revelations" about his remarks about torture in the interrogation of al-Khalifa was released from prison./ وأطلق سراح "Alqrmzy الکشف" عن تصریحاته حول التعذیب فی استجواب آل خلیفة من السجن."آیات القرمزی" پس از بازجویی درباره اظهاراتش درباره شکنجه در زندان‌های آل خلیفه آزاد شد. شاعره انقلاب اسلامی بحرین با تأکید بر غیرقانونی بودن روند دستگیری و بازجویی خود فاش کرد افرادی از خاندان آل‌خلیفه به سازمان‌دهی شکنجه زندانیان اقدام می‌کنند و برخی خود نیز مشارکت می‌کنند.
به گزارش "بیداری اسلامی"، به نقل از شبکه العالم، وکیل آیات القرمزی اعلام کرد، وی امروز در برابر کمیته وزارت کشور تاکید کرد که در دوره بازداشت شکنجه شده است.
منابع حقوقی تاکید کردند، آیات القرمزی صبح امروز به همراه وکیلش به وزارت کشور مراجعه کرد.
بر اساس این گزارش، وزیر کشور بحرین شخصا دستور بازجویی از این شاعر 20 ساله بحرینی را داده است، و تصمیم‌هایی برای بازداشت دوباره وی گرفته شده است.
خبرنگار العالم دراینباره گزارش داد، آیات القرمزی پس از آنکه درباره اظهارات اخیرش مورد بازجویی قرار گرفت، از وزارت کشور خارج شد.
آیات القرمزی که اخیرا پس از سه ماه بازداشت از زندانهای رژیم آل خلیفه آزاد شده، از شکنجه شدید بازداشت شدگان خبر داده است.
این شاعر بحرینی تاکید کرد، طی دوره بازداشت، یکی از اعضای خانواده آل خلیفه در بحرین بارها وی را مورد ضرب و شتم قرار داد.
آیات القرمزی امروز چهارشنبه در دومین گفت‌وگو با شبکه خبری العالم پس از آزادی مجدد اعلام کرد: دستگیری‌ها در بحرین در چارچوب آنچه از آن به نام حفظ امنیت دولت یاد می‌شود انجام می‌گیرد.
آیات درباره نحوه دستگیری مجدد گفت: نیروهای امنیتی شبانه بدون داشتن حکم بازداشت علاوه بر تخریب و آسیب رساندن به اثاثیه منزل مرا دستگیر کردند.
وی افزود: همه این اقدامات در چارچوب عدم رعایت قانون و قانون شکنی نیروهای نظام انجام گرفته است.
قرمزی همچنین به استفاده نیروهای آل خلیفه از انواع روش‌های شکنجه جسمی و روحی علیه وی و سایر زندانیان در زندان‌های بحرین اشاره و تأکید کرد: معمول‌ترین روش‌های شکنجه در زندان‌های آل خلیفه ضرب و شتم و شوک الکتریکی است.
وی تاکید کرد که در زندان‌های بحرین شیوه‌هایی برای شکنجه اتخاذ می‌شود که بر خلاف همه قوانین مندرج در معاهدات حقوق‌بشر بین‌المللی است به طوری که شماری از زندانیان از شدت شکنجه هایی که بر آن ها اعمال شد، در زندان جان سپردند.
وی با اشاره به اینکه شکنجه‌ها در زندان‌های بحرین گسترده است افزود: درباره اطلاع دولت از شکنجه‌ها و نظارت رسمی بر آن شکی وجود ندارد؛ تاجایی که برخی اعضای خانواده حاکم نیز شخصا در شکنجه بازداشت شدگان مشارکت می‌کنند.
آیات با اشاره به اینکه هرگونه تحقیق بی‌طرف درباره شکنجه در زندان‌های بحرین رژیم آل خلیفه را رسوا خواهد کرد، افزود: مسئولان بحرینی تن به تحقیق در این باره نخواهند داد؛ چرا که نتایج آن پرده از اقدامات گسترده سرکوب و ظلم علیه ملت بحرین بر می‌دارد.

منبع: بیداری نیوزنوشته شده در شنبه 90/5/1 نظرات ( )

001
002
003
004
005

آخرین مطالب

«هیس» به شاعر برجسته بحرینی تقدیم شد!
...
\آیات القرمزی\ در تجمع بزرگ بانوان بحرین
بحرینی‎ها حمله به زنان را محکوم کردند!
یکی از رهبران جریان عمل از شکنجه بانوان بازداشت شده خبر داد
تظاهرات زنان بحرین علیه حکم زندان پزشکان
برخی اعضای خاندان آلخلیفه در شکنجهها شرکت میکنند!
ظهور آیاتالقرمزیهای جدید؛ نتیجه پنجماه سرکوب در بحرین + فیلم
آیات القرمزی مجدداً بازداشت شد!
شعر از کودکی با من بود!
از شدت شکنجه در زندان به کما میرفتیم!
شاعره آزادی در حصر خانگی
عکس هایی از اتاق آیات القرمزی پس از آزادی
آهای مردم بحرین ، با شما هستم :
«آیات القرمزی» شاعره جوان بحرینی از زندان آل خلیفه آزاد شد.
[همه عناوین(101)][عناوین آرشیوشده]

Design By : TopBloger.com