سفارش تبلیغ
صبا ویژنمینویسم بنام خواهرم آیــــــــات

خانم آیات القرمزی شاعر انقلاب بحرین امروز دوشنبه 27 تیر 1390 مطابق با 18 جولای 2011 در مصاحبه ای مفصل با روزنامه ی ایندیپندنت از چگونگی بازداشت خود و برخوردهای ماموران آل خلیفه با او در زندان صحبت کرد. آیات القرمزی که به خاطر سوردن یک شعر زندانی شده بود، پیش از این گفته بود : "از کودکی شعر می سرودم. اما آن وقتها سیاسی نمی نوشتم و هیچ گاه فکر نمی کردم این خطرناک باشد زمانی برایم. در حالیکه من فقط نظر شخصیم را اظهار کردم"

او در آغاز مصاحبه از هنگام بازداشت صحبت کرد و گفت "چهار مرد و یک زن مرا سوار ماشین کردند و در ماشین مرا کتک زدند و مدام به مذهب شیعه توهین می کردند. آنها به من گفتند : داریم به جایی می رویم که به تو تجاوز می شود. همچنین آنها می گفتند : امروز آخرین روز زندگی تست."

این شاعر جوان بحرینی در این مصاحبه از یکی از اعضای خانواده ی سلطنتی و ماموران بالای امنیتی حکومت بحرین صحبت کرد. خانمی چهل ساله با لباس شخصی که خود شخصا در دفتر کارش بارها آیات را شکنجه کرده است. این خانم هنگام شکنجه به آیات می گفته : "آل خلیفه هرگز از بحرین نخواهد رفت و تو باید به آنها افتخار کنی"

او همچنین گفت بازجوها او را متهم می کردند که برای سرایش شعر از رهبران شیعه و گروه های سیاسی دستور می گرفته است و همچنین به او می گفتند : "تو چرا به کشور خودت وفادار نیستی و به ایران وفاداری؟" آیات القرمزی توضیح می دهد حکومت آل خلیفه احساس می کند هر حرکت شیعی که در بحرین انجام می شود به دستور تهران بوده است. او در جواب بازجویان گفته : "من به کشور خود وفادارم و هیچ رابطه ای با ایران ندارم. فقط سعی کردم به دنبال خواسته های مردم خود باشم."

 پ ن :  متنی که خواندید خلاصه ی مهمترین بخش های مصاحبه ی خانم القرمزی بود. برای خواندن متن کامل مصاحبه با ایندیپندنت اینجا کلیک کنید.  مرتبط :  آیات القرمزی در صفحه ی اول ایندپندنت  گفتگوی آیات القرمزی با شبکه پرس تی وی پس از آزادی

پ ن : متنی که خواندید خلاصه ی مهمترین بخش های مصاحبه ی خانم القرمزی بود. برای خواندن متن کامل مصاحبه با ایندیپندنت اینجا کلیک کنید.

مرتبط :آیات القرمزی در صفحه ی اول ایندپندنت

         گفتگوی آیات القرمزی با شبکه پرس تی وی پس از آزادی

منبع: آیات القرمزینوشته شده در سه شنبه 90/4/28 نظرات ( )

001
002
003
004
005

آخرین مطالب

«هیس» به شاعر برجسته بحرینی تقدیم شد!
...
\آیات القرمزی\ در تجمع بزرگ بانوان بحرین
بحرینی‎ها حمله به زنان را محکوم کردند!
یکی از رهبران جریان عمل از شکنجه بانوان بازداشت شده خبر داد
تظاهرات زنان بحرین علیه حکم زندان پزشکان
برخی اعضای خاندان آلخلیفه در شکنجهها شرکت میکنند!
ظهور آیاتالقرمزیهای جدید؛ نتیجه پنجماه سرکوب در بحرین + فیلم
آیات القرمزی مجدداً بازداشت شد!
شعر از کودکی با من بود!
از شدت شکنجه در زندان به کما میرفتیم!
شاعره آزادی در حصر خانگی
عکس هایی از اتاق آیات القرمزی پس از آزادی
آهای مردم بحرین ، با شما هستم :
«آیات القرمزی» شاعره جوان بحرینی از زندان آل خلیفه آزاد شد.
[همه عناوین(101)][عناوین آرشیوشده]

Design By : TopBloger.com